Katkised retuusid = pitsiga lühikesed püksid + peapael

See pole minu tavaline Lastenurga postitus. Minu esialgne plaan oli hoida see teema projektide jaoks, mida teeme koos oma tibuga. Seekord tahaksin jagada midagi, kus ta pole nii seotud, kuid mis teeb teda siiski õnnelikuks.

Kui oled minu blogi lugenud, võib sinu esimene mõte olla, et heegeldan pitsist äärt retuusidele. Tegelikkuses olen leidnud enda jaoks uue hobi – minu meisterdamisnurga uusim täiendus on õmblusmasin. Võin taas tänada oma erilist jõuluvana, kes andis mulle võimaluse sellest aastast midagi uut õppida. Ma pole õmblemist veel eraldi oma blogi teemadesse lisanud, kuna pole seda piisavalt palju avastanud. Praegu kasutan õmblusmasinat peamiselt riiete parandamiseks või kohendamiseks ja pole veel midagi nullist õmmelnud. Kuid ma arvan, et see on hea viis harjutamiseks.

Nii et täna kirjutan hoopis veniva pitsi õmblemisest retuuside säärtele. See on lihtne lahendus katkiste põlvedega retuusidele. Olen proovinud neid lappida, aga kuna laste püksid on väikesed ja põlve on raske õmblusmasinale sättida, ei tundunud tulemus eriti ilus. Selle asemel leidsin lühikese õpetuse pitsi õmblemiseks lõigatud pükstele. Niisiis lõikasin katkise põlveosaga sääred ära ja õmblesin lõigatud piiri katmiseks külge äärepitsi. Nagu videost näha, võtab see ainult ühe õmbluste rea ja kangast ega pitsi pole vaja keerata.

Äärepitsiga lühikesed retuusid

Muidugi ei saanud ma sääri lihtsalt ära visata! Esimese retuusipaariga kasutasin lõigatud tükke aksessuaari valmistamiseks – õmblesin teise lihtsa õpetuse abil keeruga peapaela. Kui ühendad mõlemad tükid, peaks pikkus olema piisav. Kui tükid on liiga laiad, pead ka originaal-küljeõmbluse ära lõikama ja laiust sobitama. Eesoleva keeru-elemendi jaoks soovitan kasutada säärte laiemaid otsi.

Keeruga peapael

Peapaela videosid vaadates nägin ka mitut õpetust kangast patsikummide kohta – nii et kui see on huvitavam, siis arvan, et sääretükid sobivad ka selleks.

Seekord olid mul paranduses roosad retuusid ja kuna mu tibu mängib nüüd Barbie-ga, proovisin ühest säärest nukule riideid teha. Pildil näete minu esimest katset. Lill ja helmes on käsitsi külge õmmeldud.

Barbie kleit

Mu tibu on oma uhkete riietega rahul ja arvab nüüd, et oskan kõike parandada – kõik katkised riided ja mänguasjad maanduvad minu käsitöölaual, sest “emme teeb korda” 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: