Heegeldatud stressipall graanulitega

Üle pika aja tekkis jälle inspiratsioon heegelnõel ja lõngad kätte võtta. Millegipärast tuli meelde üks amigurumi muster, mida olen varasemalt mitu korda teinud – kahevärviline täidetud süda. Mul on kaks toredat töökaaslast, kellega meil on hea arutleda, kui on rasked ajad (muidugi ka headel aegadel) – nad on nagu minu elusuuruses stressipallid. Mul tuli mõte teha neile tänutäheks oma väikesed stressipallid.

Muster on endiselt veebiavarustes olemas: Zhaya Designs – Two Tone Heart. Kes saksa keelt valdab, võib ka saksakeelse versiooni leida. See on minu arust täiesti geniaalne tehnika ja ma pole rohkem sellise sujuva värvivahetusega mustreid kohanud. Kuna heegeldamisel on vaja ainult kinnissilmust, siis kõige keerulisem ongi värvivahetus:

  • Värvirea lõpus peab jälgima, et viimane silmus jääks korralikult pingule.
  • Uue värviga alustamisel peab lõngaga reguleerima südame paksust – lõnga vastaspoolelt üle tuues peab jätma osa lahtiselt, et süda keskelt ikka ruumiline jääks.

Sel korral kasutasin esmakordselt uut täidist. Siiani olen mänguasju täitnud ainult padjatäidisega. Stressipallide jaoks otsustasin proovida hoopis graanuleid, mis ka mõnusalt krudisevad: Be Creative – Klaasgraanulid

Ma heegeldan küll üsna tihedalt, aga otsustasin seekord täidise igaks juhuks kindlalt nailonsokkidesse ära pakkida – et südamed ikka ka tugevama stressiga vastu peaks. Selle mustri puhul on vaja 2 sokki. Kuna lõngad jooksevad värvivahetuse tõttu täpselt keset südant, siis moodustub keskel lõngadest vahesein ja täidist tuleb panna kahele poolele eraldi.

Ma heegeldasin valmis võimalikult palju, enne kui täidist lisama hakkasin, et see ei häiriks. Kui tundus, et ava on veel piisavalt suur, et mugavalt toimetada, lisasin natuke graanuleid raskuseks sokivarbasse, lasin sokil südamepauna vajuda ja lisasin heegeldamise ajal järk-järgult veel graanuleid. Õnneks graanulid on raskemad ja neid on tööle hõlpsam lisada kui kerget polüestertäidist. Enne töö lõpetamist sidusin lihtsalt sokid graanulite kohalt sõlme ja lõikasin üleliigse osa ära.

See muster on vist üks mu esimesi amigurumi leide. See on nii lihtne, kuid samas mitmekülgne, kuna võimaldab erinevaid värvikombinatsioone. Ikka ja jälle leiab ta tee minu südamesse 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: