Kinkekaarditasku A4 või 30cm disainpaberiga

Olen kinkekaarditaskute kontseptsiooni varemgi proovinud, kuid seni katsetasin põhiliselt Cricutiga kujundamist. Mul oli võimalus seda uuesti proovida ja seekord otsustasin kasutada disainipaberit. Kaardipesa lõikasin endiselt oma Cricut Design Space šabloonide järgi, kuid kuju on piisavalt lihtne, et seda korraliku paberinoaga (ja kindla käega) käsitsi nokitseda. Põhikujund on ristkülik ja sellele saab kaunistuselemente lisada. Ava moodustab pikk ristkülik, mille otstes on ringid. Kuna Eestis on üsna populaarsed pangakaardi-suurused plastikust kinkekaardid, on minu šabloonil pilu, mille pikkus on 9cm ja laius 2cm. Volditud pesa kõrgus peab olema vähemalt 2,5 cm, et kaart korralikult püsiks. Nagu fotolt näha, on kaardi pesa vaid nii suur, et katta välispaneeli 2 külge. Kui sisepaneel liiga pikaks teha, võib kaart liiga paksuks osutuda (3 külge kahekordset kihti) ja voltimine muutub keeruliseks. Samas on paneelil piisavalt ruumi, et sinna väike õnnitlus kirjutada.

Kinkekaardi pesa
Kokku pandud kinkekaarditasku

Ma soovitan voltimisjoontega põhjalikult tegelda, kuna neid on päris palju. Mul on esimeses paberikunsti postituses ka üks masinasoovitus. Kui midagi sellist ei ole, saab edukalt kasutada ka joonlauda ja mõnda peenema servaga tööriista, mis ei oleks liiga terav, et paberit läbi lõigata (näiteks kääride või võinoa tömp pool).

Nüüd on mul erinevad variandid, olenevalt paberist, mida välispaneeli jaoks kasutan. Alustasin A4 mõõdus reljeefse kartongiga, kuid saadaval on ka sama suurusega disainipabereid. Viimase kaardi tegin 30×30 disainpaberiga. Järgmistel piltidel olen proovinud luua abijooniseid – punktiirjoon tähistab voltimisjooni, pidev joon näitab lõikeid. NB! Neid ei saa šabloonina kasutada – mõõtkava pole täpne!

1. Kasutades A4 paberit ja peites paela siseküljele, on välisküljele vaja pikemaid ribasid ja saad lõigata A4 lehe 2 võrdseks tükiks. Kahe vasakpoolse lõigu vahel peab voltimisjoonel väikese lõike tegema, et paela läbistamiseks oleks tühimik. Parempoolse osa saab kas ära lõigata ja liimida lindi peale või samuti voltida, jättes lindile tühimiku.

A4 lõiked 2 kaardi jaoks

Paelad saab ka kaardi peale jätta – siis ei ole seda neljandat külge vajagi.

Liblikaga kinkekaarditasku
Ülikonnaga kinkekaarditasku

2. Kasutades 30cm (või tegelikult 30,5cm) disainpaberit ja kinnitades paela siseküljele, saad 30×30 disainpaberi lõigata 3 võrdseks ribaks. Parempoolse tüki kasutusvõimalused on samad, mis A4 näites.

30cm paberi lõiked 3 kaardi jaoks

3. Kasutades A4 paberit ja kinnitades lindi välisküljele, saab lõigata A4 lehe ka 3 võrdseks ribaks. Kuid sel juhul peaksid kaardipesapaneeli kitsamaks muutma, kuna välispaneelide laius jääb alla 10 cm (A4 -paberid on tavaliselt alla 30 cm) ja seda võib kasutada volditud sularaha, mitte plastkaardiga.

A4 lõiked 3 kaardi jaoks

Ma loodan, et kõik on arusaadav. Mulle isiklikult väga meeldib see väike tasku. Kiirel ajal on üsna tavaline haarata kiiruga lillekimp või pudel ja sellele lisada kinkekaart või natuke sularaha. Ma arvan, et see kaart muudab seda tüüpi kingituse natuke erilisemaks ja isikupärasemaks.

Disainpaberiga kinkekaarditasku

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: