Tasuta failid Cricutile

Ma olen eelnevalt kirjutanud, et minul on paberiga meisterdamisel abiks selline imeline masin nagu Cricut Explore Air 2. See on elektrooniline masin paberi lõikamiseks, kus saab kujundeid valida digitaalsel kujul tarkvaras. Võib ka öelda, et mul on nagu väike CNC pink.

Milliseid faile Cricut toetab? Alloleval kuvatõmmisel näeb tarkvara ametlikku juhendit. Kui üldiselt on see nimekiri ilmselt tuttav, siis minu jaoks olid DFX ja SVG täiesti uued mõisted. Nagu ma Wikipedia-st teada sain, on DFX mõiste inseneride maailmast ja tähendab Design for all desirable attributes (X). Kuigi ma naljatasin, et mul on “CNC pink”, ei ole mul selle failiformaadiga väga õnne olnud. Ma proovisin mõned importida, aga nad osutusid liiga suureks ja peale suuruse vähendamist ei olnud tulemus eriti kasutuskõlbulik. Kui otsida hea kvaliteediga faile Cricutile, siis tuleb SVG (Scalable Vector Graphics) laiend väga tihti ette ja seda tasubki otsingutel jälgida. See viitab sellele, et pildi suurust saab muuta, kaotamata kvaliteeti. Kust leiab kergesti häid faile?

Kõige lihtsam variant on Cricuti oma tarkvara – Cricut Design Space. Konto loomine ja tarkvara on masina seadistamise ja kasutamise eelduseks. Et oleks võimalik kohe tegutseda, pakub Design Space tasuta baaskujundeid, kirjastiile, pilte ja ka mõnda projekti. Osasid faile saab osta ühekordse lisatasu eest ja suurema huvi korral on võimalus soetada ka pakett Cricut Access, kus kindla kuutasu eest on saadaval lisafailid. Esmakasutajal on võimalik liituda 30-päevase testperioodiga, et tasulist sisu proovida.

Youtube’i avarustes on suureks abiks olnud Jennifer Maker. Tal on nii palju kasulikku videomaterjali erinevatest nippidest Cricuti kasutajale, et ma alguses pidasin teda brändi ametlikuks esindajaks. Seos tekkis ka tänu sellele, et Cricuti uuema mudeli nimi on Maker. Tegelikkuses on ta täiesti iseseisev käsitööline, kes tegutseb väga palju Cricutiga ja on sellest enda jaoks eduka äri teinud. Tema uudiskirjaga liitudes saab tasuta ligipääsu paljudele projektidele, mis ta Cricutile loonud on – nii lõikefailid kui ka videoõpetused. Ma alguses pelgasin seda, sest ma üldiselt ei pane ennast meililistidesse, et spämmi vältida. Tema saadab kirju tavaliselt kord nädalas – mõne läheneva kampaania puhul tihenevad meilid meeldetuletuste tõttu ajutiselt. Muuseas on tal ka konkreetne video SVG failide leidmise ja üleslaadimise kohta.

Failide otsingutel sattus mulle millalgi juhuslikult ekraanile ka Dreaming Tree. See on iseenesest disainide veebipood, kuid nad pakuvad tasuta ka põnevaid projekte. Ma arvan, et ka seal on kingituste saamise eelduseks meililistiga liitumine. Vaatasin praegu kiiruga oma postkasti ja mul tuleb paar korda kuus nendelt kiri. Hea on see, et nad saadavad teavituse ka siis, kui on uus tasuta disain saadaval. Selle postituse peapilt on minu versioon nende projektist Sun, Sand and Sea Card – kuna ma kasutasin Mintay Suntastic pabereid, lihtsustasin natuke disaini. Dreaming Tree haldab ka minu praegust lemmikut Facebook-i gruppi paberilõikamismasinatele. Muidugi keerleb kõik nende oma disainide ümber, aga postitused on väga sõbralikud ja informatiivsed.

Kui sa soovid ise projekte disainiga ja otsid lihtsalt pilte, siis võib sulle abiks olla Creative Fabrica, mille kohta lugesin Cricuti Facebooki foorumites. Ma laadisin alla mõned failid, et neid proovida, ja nad on väga mitmekülgsed – sa saad mitmes formaadis hea kvaliteediga faili, mis võivad olla ka mitmevärvilised.

Ma ilmselt täiendan seda postitust veel, kui midagi põnevat avastan. Võid ka kommentaarides abiks olla. Nagu disainpaberite puhul, on ka Cricutil Facebookis olemas kogukonnad, kes omavahel infot jagavad. Siinkohal mul ei ole kahjuks konkreetset soovitust, sest ma ei ole veel leidnud meelepärast. Neid gruppe on üsna palju (enamjaolt Cricuti sünnimaal USA-s) ja erineva fookusega. Ma olen mõnest grupist lahkunud, kuna seal liiguvad postitused tihti nii dramaatilises suunas, et tehniline pool jääb varju ja vestlused lausa kustutatakse.

One thought on “Tasuta failid Cricutile

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: