Kui ma kirjutasin erinevat tüüpi kaartidest, polnud ma pop-up kaartidega veel eriti kursis. Olin peamiselt näinud pop-up-raamatuid ja kompositsioone disainpaberi gruppides, kuid mul oli ettekujutus, et tegemist on keerulise mehhanismiga.
Nüüd, kui päevakavas on mitu laste sünnipäeva, mõtlesin, et võtan väljakutse vastu ja proovin midagi uut. Sirvisin Youtube’is erinevaid õpetusi ja leidsin ühe, mis mind köitis – The Pop-Up Channel. Juba pärast esimest videot tõmbasin printerist mõned paberid ja hakkasin katsetama. Olen rohkem videoid vaadanud ja teises osas on ka kasulikku infot, et loogikat paika saada – kuid pärast neid kahte saab juba lihtsaid pop-up-e püsti panna! Mulle meeldib see kanal, sest õpetused näitavad põhireegleid, pop-up-mehhanismide erinevaid variatsioone ja inspiratsiooniks on alati palju näiteid raamatutest.
Kui ma alustalad paika sain, hakkasin oma pabereid läbi kaevama, et leida sobivaid pilte, mida lisada. Avastasin mõned paberid, mis olin tegelikult ostnud spetsiaalselt lapsi arvestades – Scrapboys “Fairy Land” (mul on lehed 1 ja 5). Kui ma piltidega mängisin, hakkasin kahetsema, et mul pole kogu komplekti. Kuid leidsin Scrapboysi kollektsioonist veel ühe lehe – ma arvan, et “Dream Garden” sobis antud juhul hästi. Mul olid ka mõned välja lõigatud liblikad, aga ma ei tea enam, kust nad pärit on.


Iroonilisel kombel oli raskem osa hoopis kaardi väliskülje kujundamine. Kuna fookuses oli pop-up tüüp sisekülg, tahtsin kaane lihtsana hoida. Kaardi suletuna hoidmiseks otsustasin lisada ka paela – paljude kihtide tõttu on see üsna paks ja ei sulgu iseenesest. Lõpuks kasutasin kaanel veel ühte disainpaberi lehte, et oleks puhas viimistlus ja paelad kaetud.

Nagu piltidelt näha, sündis kirjutamise ajal juba veel üks samas stiilis kaart.
