Toestatud kaart fotokaameraga

See on selline lihtsam kaart, kus said kokku disainpaber ja Cricut. Ma ei tea enam, kust see idee täpselt tuli. Ma olen vahepeal kuidagi “lukus” olnud ja pole eriti midagi uut meisterdanud, aga peas keerleb mul tegelikult väga palju erinevaid mõtteid. Ma olen viimasel ajal erinevates disainpaberi-gruppides põhiliselt jälginud erinevaid trepikaarte, sest mulle tundus, et nende puhul saab lihtsa liigutusega dimensioone lisada. Ka seda kaarti plaanisin teha esialgu mitmetasandilise voltimisega, aga otsustasin hoopis kaamera fookusesse jätta ja asja lihtsamalt lahendada – toestatud kaardi näol (easel card)

Esimesed elemendid, mis mul käes olid, on need väikesed pildid, mis ma filmilindile paigutasin. Tellisin endale hiljuti uusi disainpabereid ja lõikasin pilte välja. Stamperia “Forest” kollektsioonis on väga ilusad pildid loodushuvilistele ja kuna mu isa on hobifotograaf ja talle meeldib metsas ringi mütata, arenes temale mõeldes nendest pildikestest välja fotofilm.

Amazon.de: Stamperia – Forest (20.3 cm)
Amazon.co.uk: Stamperia – Forest (20.3 cm)

Kaardi aluseks võtsin tugevama A4 värvipaberi ja voltisin kaks korda – esialgu pooleks nagu traditsioonilise kaardi ja siis ühe poole veel pooleks. Kuna see andis mulle mõõdud ette, hakkasin Cricutil väljalõikamiseks otsima filmilinti ja kaamerat. Ma ei hakka oma võitlusest Cricut Design Space tarkvaraga siin heietama, aga filmilinti oli väga lihtne leida ja välja lõigata. Kaamera puhul otsustasin proovida kihtide moodustamist, et efekti lisada. Pildivalik oli internetis suur ja ma valisin ühe ilusa kaamera välja, mille siis tarkvaras kihtideks lammutasin ja erinevat värvi paberist välja lõikasin.

Valmis elemendid kleepisin kahepoolse teibiga kaardipõhjale. Filmilindi alla panin paksema teibi, et ta oleks piisavalt kõrge, et kaameraga poolt kinni hoida. Kaamera puhul jälgisin seda, et ainult alumine pool oleks kinni – muidu ei saaks kaarti püsti asetada, nii nagu pildil näha.

Saatsin kaardi Isale pensionipõlve alustamise puhul – talle väga meeldis, pidi hästi pildistama (mina veel õpin).

Toestatud kaart fotokaameraga

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: