Minu krüptoniit – kaamera

Mulle meeldib nokitseda, aga mul on alati suur häda oma töötulemuste pildile püüdmisega. See on üsna irooniline, sest mu isa on terve mu teadliku elu kaameraga ringi toimetanud ja mu teinepool on samuti fotograafiataustaga. Mul ei ole eraldi digikaamerat, aga ostsin endale nutitelefoni põhiliselt kaamera pärast, kui tibu endast märku andis.

Mul ei ole plaanis püsti panna fotostuudiot ja mul ei ole selleks ka otsest vajadust, sest mul ei ole äritegevust ega veebipoodi. Aga mulle meeldivad ilusad pildid ja seetõttu ma ikkagi katsetan edasi. Kui ma kodune olin, võtsin endale vahepeal LinkedIn Premiumi tasuta proovikuu ja vaatasin sealt erinevaid koolitusi, aga minu jaoks olid need kõik liig. Nende järgimise eelduseks oli kas suure lisavarustuse ostmine või kaamera väga detailne seadistamine.

Kuna minu jaoks on käsitöö pildistamine pigem lisategevus, siis proovin leida keskteed, et sinna mitte liiga palju aega, raha ja närve kulutada. Mulle meeldib pildistada loomulikus valguses, aga ma ei valmistu kunagi korralikult ette ja teen spontaanselt pilte käepärasel taustal, kui näen ilusat valgust. Seetõttu juhtub tihti nii, et ma ei saa keskenduda objektile, vaid pean jälgima, et taust ei segaks.

Teiste käsitööliste pilte vaadates olen avastanud, et neil on taustad vahel isegi ilusamad kui kaardid ja seetõttu jäin selle peale mõtlema. Mulle hakkasid meeldima väikesed molbertid, mille peale kaarte pannakse, ja taustaelemendid, mida tegelikult kasutatakse ka meisterdamisel – pitsid, pärlid, lilled jne.

Ma otsustasin, et ehitan endale pappkastist midagi väikese lava moodi ja tellin endale mõned suuremad disainpaberi lehed, mis sobiksid taustaks. Kui mu teinepool aru sai, mille kallal ma toimetan, otsustas ta jälle mu elu lihtsamaks teha ja tellis mulle hoopis minifototelgi.

Amazon.de: Neewer® Photo Studio Shooting Tent Light SoftBox + 4 Colours
Amazon.de: Anstore 20 x Wooden Mini Easel (15 x 8 cm)

Ma olin neid näinud, aga eriti ei süvenenud, sest arvasin, et see on minu jaoks liiga kõrge pilotaaž. Ma eeldasin, et selle kasutamiseks on vaja osta erinevaid lampe, aga see toimib ka päevavalgusega – täpselt nagu mulle meeldib! Minu telgil on kaasas ka erineva värviga taustad, mida saab krõpsuga kinnitada, aga ma katsetasin seni hoopis disainpaberitega. Kuidas tundub?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: