Kas me lumememme teeme?

Sellel aastal on meil vedanud ilusa talvega ja minus on välja löönud suur lumesõber – ma olen vist lume sees möllanud rohkem kui mu tibu. Ma mäletan, kuidas me kodukülas lumest onne, püramiide ja lausa kelgumägesid ehitasime. Viimistluseks värvisime neid teinekord käepäraste värvidega ja kastsime ka veega, et öökülmaga korralik jääkiht tekiks.

Mu tibul ei ole veel piisavalt püsivust, et lumepalle veeretada, aga ma olen leidnud lihtsamaid tegevusi, et lumega loominguline olla. Ta on mind ka ise üllatanud – näiteks pildil olev kass ei ole ilmselgelt tibu tehtud, aga tema otsustas kassi liivaga ära värvida. Selliste skulptuuride juures on suureks abiks ka see, kui lapsed põnevaid leide toovad ja kaunistada aitavad – käbid, kivid, oksad jms.

Kuna mu tibu on suur platsiliinisõber, meeldib talle ka lumega mängida, aga talle sobib rohkem, kui on “lõuend” aluseks. Ma nägin hiljuti ühte Facebooki postitust, kui keegi jalutas metsas ja leidis puu pealt kallistava jänesefiguuri. Mulle see nii meeldis, et olen ka seda proovinud. Oleme perega nii puid kui ka kivisid kaunistanud.

Üks päev toimetasime tibuga maja kõrval lumes. Mingi hetk läksime puude varju mängima, sest lähedalasuva kooli lapsed mängisid väga tulihingeliselt lumesõda ja ma ei tahtnud neile ette jääda. Hakkasime siis tibuga koos puu peale lumest kujundeid tegema ja mingi aja järel avastasin, et sõda on vaikseks jäänud. Kui ringi vaatasin, leidsin, et needsamad poisid on ka ennast puude äärde sättinud ja toimetavad keskendunult lumega!

Teine päev üllatas mu teinepool mind oma loomingulise poolega. Sättisime koos õue ja haarasime harjumuspäraselt lumelabidad kaasa, et lumest midagi ehitada. Tema korjas ka tühjad plastikust hoiukastid kokku! Esimese hooga mõtlesin, et tal on koristustuurid peal, aga tal tekkis hoopis idee õues kastidesse lund panna, et suuri ehitusplokke teha. Kuna tol hetkel olid mõnusad miinuskraadid, oli see kaval mõte ja tänu sellele saime mõned kihvtid “kiviseinad” püsti.

Nii et kui otsite lihtsat ja rahulikku lumemängu, mis on jõukohane erinevas vanuses lastele ja sobib ka vähese lumega – otsige abivahendeid, et asja põnevamaks muuta!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: